IKEA’nin restoranında kafam bozuldu

Bugun xxxx dönüşü ikea’ya girdik. Cok da severim ikeada hem gezinmeyi alışverişi, hem de yemeyi icmeyi…
Bugün Çarşamba, Ikea tarifiyle “Çılgın Çarşamba” sabah erken saatte gelene açık büfe kahvaltı mevcut. Hem de bir YTL. Sudan ucuz. Akşam Gazetesinin 08/02/2008 tarihli haberinde kapıda kuyruklar oluştuğu yazılmış…(http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=107926,6&tarih=08.02.2008)  Yani sabahtan bizim restorana girişimize kadar olan süreçte (ki fişimde 13:05 saati mevcut..) bir dolu kişi deli dolu yemek ve EKMEK yemiş olmalı. Şimdi zurnanın zırt dediği yere gelelim. Benim satın aldıgım ekmek (ki o da Doygun marka, temiz ve lezzetlidir, onu da severiz tercih ederiz) üzerinde son kullanma tarihi bugün olarak gözüküyor. Yan masanınkine baktım, onların ekmeğinin son kullanma tarihi 23/07.
Son kullanma tarihi gelmiş, hatta geçmekte olan bir gıdayı satmaya nasıl cesaret ediyorlar bilmiyorum. Kasadaki kişiye şikayet ettim “biliyoruz” dedi. Son gününde dek satıyorlarmış.
Ey IKEA Restoran Şefi. Kaç yıllık restoran işletmecisisin kimbilir…bir günde kaç adet ekmek gideceğini bilirsin, ona göre sipariş verirsin kimseye bayat ekmek yedirmezsin…İdeal koşulda saklanmazsa ekmekler önce gizliden sonra açıkça küflenir. Son kullanma tarihi gelmiş ekmeklerin bir kısmında küf olabilir ve sat sat bitiremediğiniz sayıda ekmek almanızda da bir mantık yoktur….
Ben böyle saçmalıklardan nefret ederim, acaba o güzel köfteler de son kullanma tarihi yakın ve hatta son günü gelmiş, bir ihtimal günü geçmiş kıymalardan mı yapılıyor merak ettim…
Yoksa Doygun IKEA’yla anlaşmış ve satamadığı elinde kalmış ekmekleri ucuz tarafından pazarlama dehasını mı göstermiştir? IKEA da hazır Çılgın Çarşamba günüdür, millet kapıda kuyruktur, çılgınca yemeye hazır ve nazırdır.. beleşten biraz daha pahalı kahvaltıya üşüşen millete “nasıl olsa yirler” mantığıyla iteleme derdinde midir?
onu da bilemiyorum.
Olay mide bulandırıcıdır, ben evimde son kullanma tarihi gelmiş ürünü çoluk çocuğuma yedirmem, bana ya da ailemden birine yedirmeye kalkana da haklı olarak sinirlenirim.
Reklam

Yorum bırakın

Filed under alışveriş işleri, iştahlı işler, saçmasapanlıklar, saglik, şikayetlerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s