Elveda Bademcik

Oğlum, anası kılıklı, 1. sınıfın yarısını evde geçirdi. O kadar sık enfeksiyon kaptı, o kadar çok antibiyotik içti ki, artık o meşhur “45 numara”  bademciklerini aldırmak şart oldu.

image

1 saat süren ve genel anesteziyle yapılan ameliyatın ardından az evvel odaya çıkardılar.  “Dilim acıyor” diye mızıldandı, şimdi uyuyor.
Ben de iştahsızdım, antibiyotiksiz ay geçirmezdim. O kadar çok tetrasiklin verdiler ki dişlerim renklendi. Onu da sonra anlatırım. Dahası, öksürük şurubunun çilek aromasından öyle tiksindim ki çilek yemiyorum yıllardır. Bilinçltıma etti bademcik.
Benim 30 yıl önceki ameliyatım lokal anesteziyle canlı canlı kesilmek suretiyle olmuştu. Muayene koltuğuna oturttu rahmetli İlhan amca, “yum gözünü, sakın açma, yoksa ölürsün” dedi.. Ağzımı açtım, gözümü yumdum… Tek bir defa açtım, 1 salisede (ölüm korkusu ve merak arasındaki savaş) bir karış uzağımdaki adamın alnındaki aynası, gözlükleri ve maskesine kan püskürtmekte olduğumu (bağırdığımın farkında değildim) gördüm; o manzara ölmüş kadar etti zaten. Geri yumup devam ettim.
——————
Bu da diyet listesi.

image

image

Bu da bademcik ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeli? Konulu liste.
-devam edecek-

Reklam

8 Yorum

Filed under çocuk, saglik

8 responses to “Elveda Bademcik

 1. Geçmiş olsun İpek’cim…

  Beğen

 2. Bilge

  Geçmiş olsun, bundan sonraki hayatı en az miktarda antibiyotikle geçsin inşallah. Hastane dekoru tanıdık geldi, Okmeydanı mı? Şubatta annem göz ameliyatını orada oldu da, ben de refakatçi kalmıştım :)
  Bu bağırdığının farkında olmama durumuna ben de aşinayım. Altı yaşındayken kafamı patlatmıştım (koşmaca oynarken tam bahçe kapısı önünde kayıp düşüp alnımı bahçe kapısının demirine geçirmek suretiyle). Tuz tütün ekmek basılıp hastaneye yetiştirildikten sonrası benim için sessiz filmdi. Sırt üstü yatarken üstüme eğilip alnımda dikiş atan maskeli doktor amcaları hatırlıyorum sadece. Meğerse o sıra sesim bahçede yankılanıyormuş :))

  Beğen

  • Size de geçmiş olsun, nasıl annen bakalım? Yok Anadolu yakasından bulduk hastaneyi, lakin alayının dekoru aynı, biri de biir bini de bir.
   Piiuuvv anlattığın olay gözümde canlandı valla. Demek ki ses, kayıttan siliniyor. Hadi bi daha geçmiş olsun bari. Selamlar..

   Beğen

   • Bilge

    Sağol, klasik katarakt ameliyatı işte, rutin kontroller falan devam ediyor ama giderek daha iyi.
    Çok görsel anlatırım sağolayım :p Kafada yaramaz bi çocukluğun nişanesi ufak bi artı iziyle olayı atlattık :)) En bi selamlar benden…

    Beğen

 3. Çok geçmiş olsun İpek hanım!! İnşallah her tür hastalık,enfeksiyon ve antibiyotiklere de elveda demiş olursunuz bu vesile ile :)sağlıklı bir ömür diliyorum minik kuzuya…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s