Kaş, göz, gerisi söz

İlk defa kaş alacaksanız, tam yerine geldiniz, bu yazı size hitap ediyor.. “gözüm kapalı alırım, ne var” diyorsanız, buyrun yorum yazın..

*-*-*

Kaş almak lisansa bağlanmalı, kuaförde üç gün önce yerdeki saçları süpüren çırak, işlerin yoğun olduğu bir gün “kaş tasarımcı” ünvanı ve bir cımbız verilerek müşteriye sunulmamalı.

Hatta kaş aldırmak da tamamen izne bağlanmalı; ilk gençlik hevesiyle kaşlarını innncecik alan/aldıran ve ibişe dönen kadınlara ancak acınır. Kimse tekkaş gezmek istemez elbette, ama bazı yüzlere ince kaş yakışmaz, bazıları da iki parmak kalın kaşla çok da güzel olur.. Tamamen estetik duygusu ile ilgili bir şey… Zamanla oturur. O arada pişmanlık duyacağınız bir şey yapmayın..

Kaş işi gerçekten mühim, kaşlar bir küstü mü, bir daha zor çıkar, hatta çıkmaz. En mükemmel ve en basit kaş alma tekniği, meraklısına..

kas konusu

kas konusu2

Kaş mankenimiz Barbi oluyorlar. “İlla ki kaşlarımı alacağım” diyorsanız, size senelerin ve nesillerin tecrübesini aktarmak üzere buradayım..

Önce, geniş bir zamana,  biri eğik uçlu iki cımbıza, 5 hatta en iyisi 10 kat büyüten bir aynaya ve son derece iyi ışıklandırılmış ortama ihtiyacınız var..

Hiç bir şekilde A-CE-LE etmeyin. Sakin sakin. Teker teker..

Başlayalım:

Malzemelerinizi alkolle silin. Kaş alanını da silin.

Bölgeyi bebek pudrasıyla pudralayın. Kıllar net gözükür+etinizi cımbıza kaptırmazsınız…

Yüzünüz ifadesizken uzun bir kalemin bir ucunu dudak kenarına bir ucunu göz pınarına hizalayın. (barbi sırıttığı için şekil 2’deki kırmızı çizgi tam olarak istediğim gibi değil, siz daha iyisini yapacaksınız)

Kalemin kaşınıza değdiği yeri bir göz kalemiyle mesela, işaretleyin.

İki tarafı da işaretlediyseniz, kaş ortanızı buldunuz demektir. İki kırmızı çizginin arasında kıl olmamalıdır, ara bölgeyi olduğu gibi alabilirsiniz. Acele etmeyin. Teker teker.. Kontrollü bir şekilde…

*-*-*-*

Şimdi, acele etmeden uzun kalemi burun dış kenarı ile gözün dış kenarına hizalayın. (Mavi çizgiye bakın..) Kalemin değdiği yeri işaretleyin. O çizginin dışında kıl olmamalıdır… Tek tek, iki taraftan birer birer çekerek, orantılı olarak alın kılları..

Kaşınız genel olarak bir şekle girmiş durumda.. Bundan incesine girişmek için acele etmeyin, cesaret ve tecrübe gerekir, bilen birinden yardım almayı düşünebilirsiniz. Düşünün…

Her ne yaparsanız yapın, kaşın üst çizgisine DOKUNMAYIN! Kaşlar üstten alınmaz. Alttan düzeltilir.

Uzun kıllar varsa, kaş tarağı ile tamamen yukarı tarayıp, makasla uzun kılları kırpmak yeterlidir.

Eliniz biraz alıştıysa, Kaş Şablonları ile işi ilerletmeniz mümkün..

Beyazlayan kaşların da boyanması mümkündür ve sonuç sizi şaşırtacak kadar güzel çıkar. Bu konudaki Kaş yaparım göz çıkarmam yazımı da okumalısınız..

Reklam

1 Yorum

Filed under bakımlı hatun, kozmetik, severim paylasirim

One response to “Kaş, göz, gerisi söz

  1. Geri bildirim: 20 dakikada Kaş yaparim, göz çikarmam…. | A Blog Daire 6

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s