Bosch Bulaşık Makinesi parça değişimi hakkında

Duyanlar duymayanlara anlatsın. Bosch’tan aradılar ve 1999-2005 arası üretilmiş tüm bulaşık makinelerinde bir arıza tespit edildiğini, yangın çıkarma riski olduğunu bildirdiler. İki seçenek sunuldu: istediğim bir bosch bulaşık makinesini %20 indirimli satın almak, ya da ücretsiz servis ile kendi makineme bir parça taktırmak. Ben servisi seçtim. 

Verilen servis fişinde “V225 fabrika özel garanti röle takıldı” yazıyor. 

 

a) Bosch’a, teker teker müşterilerine geri dönerek sorumlu davrandığı için teşekkür ediyorum.

b) Bosch bulaşık makinesi sahiplerinden olur ya, ulaşılamayan varsa, bilginiz olsun, makineler sorunlu ama çözüm mümkün…

 

Buyrun link

 

Bosch
Türkiye

Bulaşık makinesi bakım işlemi güvenlik uygulaması

Önemli Güvenlik Duyurusu

Aşağıda belirtilen Bosch marka BULAŞIK MAKİNESİ sahipleri. Lütfen bu güvenlik duyurusuna uyunuz. Bu güvenlik duyurusu sadece 1999 ile 2005 yılları arasında üretilmiş sınırlı sayıdaki bulaşık makineleri için geçerli olup, Bosch ve Siemens markalı diğer herhangi bir cihazı etkilememektedir.

Bulaşık makinesi bakım işlemi güvenlik uygulaması

1999- 2005 yılları arasında üretilen Bosch marka bulaşık makinelerinin sınırlı sayıdaki bazı modellerinde, elektrikli komponentlerin aşırı ısınmaya ve çok ender durumlarda muhtemel yangın riskine sebep olabileceğini teşhis etmiş bulunmaktayız.

Tüm ürünlerimizde en yüksek güvenlik, kalite, işçilik ve güvenilirlik standartlarını sürdürme konusundaki bağlılığımız, size bu konuda bilgilendirme kararımızın odağıdır. Bu nedenle ücretsiz olarak bu güvenlik uygulamasını başlatmış bulunmaktayız.

Size vermiş olabileceğimiz rahatsızlıktan ötürü son derece üzgün olduğumuzu belirtir, işbirliğiniz ve sabrınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Sizin makinenizin güvenlik uygulaması kapsamına girip girmediğini kontrol etmek için, lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Bulaşık makinenizin Bosch veya Siemens markası olduğuna emin olunuz. Bulaşık makinenizin güvenlik uygulamasına dâhil olup olmadığını tespit edebilmeniz için model bilgilerini ( model no,parti no, seri no) aşağıdaki alanlara girmeniz gerekmektedir.

  Type plateBulaşık makinenizin kapağını hafif araladığınızda, üst metal bölümünde soğuk baskı şeklinde ya da kapağın sol tarafında etiket şeklinde model bilgilerine (model noparti noseri no) ulaşabilirsiniz

   

  Bulaşık makinenizin güvenlik uygulamasına dâhil olup olmadığını tespit edebilmeniz için model bilgilerini ( model no,parti no, seri no) aşağıdaki alanlara girmeniz gerekmektedir.

  • Kayıt işlemini tamamladıysanız, referans numarası ile birlikte, sadece şehir içi görüşme ücreti ödeyerek, aşağıda bilgileri yer alan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

   

  Model numarası (E-Nr.’den sonra):
  örnek. SGS53A58EU/01(örnekte gösterildiği şekilde numaranın tamamını giriniz)
  Parti numarası (FD’den sonra):
  örnek. 8303
  Seri numarası:
  örnek. 00371

VEYA

 • Sadece şehir içi görüşme ücreti ödeyerek 0850 250 05 10 numaralı çağrı merkezimize haftanın 7 günü 08:00 – 24:00 saatleri aralığında ulaşabilirsiniz

Bu güvenlik duyurusu sadece 1999 ile 2005 yılları arasında üretilmiş sınırlı sayıdaki bulaşık makineleri için geçerli olup, Bosch markalı diğer herhangi bir cihazı etkilememektedir.

Reklam

2 Yorum

Filed under alışveriş işleri, güvenli hayat, severim paylasirim

2 responses to “Bosch Bulaşık Makinesi parça değişimi hakkında

 1. Teşekkürler İpek Hanım,

  Anneminde simens marka bulaşik makinası vardı. Ssizde bunu okuyunca mail attım anneme.. Bir gün önce de simensten aramışlar, ama annem emin olamamış neyin nesi bu diye :) sizin yazınızı okuyunca hmm tamam gerçek bir durum diyerek emin olmuş. Malum zamanımızda dolandırıcılar türlü türlü bahaneler uyduruyorlar. :)

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s