ŞERİAT istemiyoruz. İsteyeni de istemiyoruz.

ŞERİAT istemiyoruz. İsteyeni de istemiyoruz.
Kadınlara eşit hak lafını çarpıtmayın….
Bu beni feminist yapmaz. İnsan yapar.

El Hakk kim? Adaleti seven kim? Hepimizi bir yarattı. Senin bana üstünlüğün takva iledir. Erkeklik yarışında değilim, pipim yok diye “daha az insan” , “köpek seviyesinde” görülmekten usandım.

İslamın şartı sana beşse bana iki değil ki? Düşün biraz..

Bazı eyaletlerinde şeriat kurallarının hakim olduğu ve cehaletin kol gezdiği Pakistan’da kadın olmak çok zor. Erkeklerin ‘söz dinlemeyen’ kadınlara uyguladıkları şiddet yöntemleri arasında yüze kezzap atmak en yaygın olanı. Aşağıda fotoğrafları görülen kadınlar sadece kadın oldukları ve seslerini yükselttikleri için yobaz, cahil erkekler tarafından bu hale getirildi.

IRUM SAİD – Şu anda 30 yaşında. Kezzapla yakıldığında 18 yaşındaydı. Evlenmeyi reddettiği erkek caddenin ortasında vücuduna kezzap attı. Kör oldu. Yüzü, sırtı ve omuzları yandı. Tam 25 kez ameliyat oldu ve ancak bu kadar düzelebildi.

ATİYE HALİL – 3 yıl önce 13 yaşındayken komşularının yaşlı bir akrabası Atiye ile evlenmek istedi. Ailesi kabul etti. Ama Atiye daha küçük olduğunu belirtip bu isteği reddetti. Reddedilmeyi kendine yediremeyen erkek, Atiye’yi kezzapla yaktı.

NECEF SULTAN – 5 yaşında uyurken babası tarafından yakıldı. Çünkü baba Pakistan’da değersiz olarak kabul edilen bir kız çocuk daha istemiyordu. Necef yaralarının iyileşmesi için 15 kez ameliyat oldu. Şu anda 16 yaşında 2 gözü kör ve yüzü iskeleti andırıyor.

SABİRE SULTAN – Şu anda 30 yaşında olan Sabire, kocası tarafından yakıldı. Kocası, bir kavga sonucunda Sabire’nin yüzüne kezzap attı. Sabire bu olayı yaşadığı zaman hamileydi. Bir başka deyişle hamile olması bile onu koca şiddetinden kurtaramadı.

SAİRA LİYAKAT – Şu anda 26 yaşında olan Saira, 15 yaşındayken evlendirildi. Evliyken okula devam etmek, mezun olmak istedi. Ama kocası Saira’nın bu isteğini yüzüne kezzap atarak cezalandırdı. Saira eski fotoğraflarına bakarak avunuyor.

ŞAMİM AKTER – 18 yaşındaki Şamim’in yüzüne, 3 yıl önce sokakta yürürken tanımadığı 3 erkek kezzap attı. Erkekler, bir kadının sokakta tek başına yürümesini şeriata aykırı bulmuşlardı. Bu yüzden de kendilerine göre Şamim’i kezzap atarak cezalandırmışlardı.
_______________________________________
Sayfaya destek için Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün İzindeyiz,

Reklam

13 Yorum

Filed under insan olmak, severim paylasirim

13 responses to “ŞERİAT istemiyoruz. İsteyeni de istemiyoruz.

 1. ağzına, kalemine ve yüreğine sağlık…

  Beğen

 2. Bu fotoğrafları poster, tişört falan yaptırıp yedi düvele yaymalı!

  Beğen

  • Haklısın. Bu böyle olmayacak.. Pasif kaldım, aman da hoşgürüdür, insanlıktır, liberalliktir dedim ama bir yere kadar. Ciddi anlamda şeriat isteyen kadınlar var. Ya da söyle söyleyeyim, şeriat istettirilen, bu fikrin emdirildiği kadınlar var. Cahil cahil konuşuyorlar. Medeni hukuk şöyle kötü, kadınlar bütün bu hakları istedikçe erkekleşiyorlar, erkekler köle oluyor, yerini bilmeyen bu pis kadınlar hayatta hep mutsuz oluyorlar, oysa evinden çıkmayan kadınlar musmutlu, bilmemne bilmemne…

   Beğen

 3. yüzü çirkin, ruhu çirkin, makyajsız veya tesettürsüz kadınları görmek istemiyoruz. kadınları ya güzel görelim veya bakımsız, çirkin görmeyelim, eee peki parası olmayanlar veya doğuştan yüzünde kusuru olanlar, saçı başı ağaranlar ne olacak, onları ne yapalım, parası olanların eşitlikleri kendi lehlerine bozdukları yerde ben kadını ya ful bakımlı ve makyajlı isterim veya tesettüre girmiş, çirkinlerini gizlemiş olarak görmek isterim. gerçi tene yapılan çirkin örtmeye makyaj diyoruzda, kıyafete neden makyaj değilde, tesettür diyoruz.

  Beğen

 4. ayse

  Şeriatle alakalı cesurca !!! atıp tutmadan önce biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. o istemediğiniz Şeriat gene sizin söyleminizle BİR olan Yaradanın hükümleridir. yani Yaradanı kabul ediyorum ama kurallarını asla demek sizce de biraz garip değil mi? yukardaki resimlere gelince; bunlar İslam’la ve Şeriat’le uzaktan yakından alakası olmayıp tamamen sapık şia zihniyetinin eserleridir. Allah’ın gazabı üzerlerine olsun..

  Beğen

  • Ayşe, evet, yaradan’ı kabul ediyorum, elhamdülillah müslümanım.

   islamla ve şeriatla ilgisi yok dediğin şeyler budistlerin eseri değil. Kendilerine müslüman diyorlar, yaptıklarına şer’an caiz diyorlar. Olmaz. Olamaz.
   onlar hangi dinse artık, o dini istemem ben. istenir yeri yok. Benim dinim son ve en mükemmel dindir.

   bunu yapanlar sapık kesinlikle ve elbette Allah’ın gazabı da üzerlerine olsun. Acizleri koruyan sadece O’dur.

   Allah’ın HER kuluna eşit olduğuna eşit davranacağına inanıyorum. Araştırdım biraz, can sıkıcı sonuçlar çıkıyor.
   Medeni hukuk Şer’i hukuktan daha adil. Kadına da erkeğe de aynı hakkı vermeyen şeriat istenmez.

   El Adl buna izin vermez. Verirse El Adil olmaz. Paradoks olur.
   nacizane fikirlerim bu şekilde.

   Beğen

   • ÖNYARGIYA HAYIR!

    Bildiğin baya baya cahilsin sen o zaman :))
    Şaka bi yana senelerdir bağırdık, burda da söyleyelim:
    GENELLEME,BİR HASTALIKTIR!!! 5 tane gerçekliği belirsiz mesele yüzünden 2 Milyar insanın tabi olduğu “DİNİ” istemem diyorsun.
    Bu 5’in 1000 misli de insanı hayran bırakacak mesele bulunuyor. Vesselam.

    Beğen

    • Cahil diyen “bayağı” yazmayı bilmeyen biri olunca ben buna cevap bile vermem aslında. Ben de cahilsem artık, sen direkt öl. :D
     “DİNİ” istemem demiyorum değerli okur. AKP’li nutukları gibi, işine gelen yerden mecra değiştiren okur.
     Şeriatı din mi zannediyorsun sen?

     Beğen

 5. ayse

  işte sorun tam da burda ipek.. hem müslümanım deyip hem de şeriatı kabul etmiyorum demek olmaz. hele (haşa) Allah’ın adaletini sorgulamak asla olmaz. haddi aşmamak lazım. bence araştırmalarını derinleştir lütfen ve ehl_i sünnet hocalardan öğren Şeriat’ı (gogle’den değil). üç beş çapulcu şianın ben müslümanım diyerek yaptığı rezillikleri şeriat gibi algılayıp (hayır bu şeriat değil) insanın kendi dinine düşmanlaşması akıl dışıdır. bu hataya düşme. bil ki eşitlik her zaman adalet demek değildir.

  Beğen

  • kendi dinime bayılıyorum ben, düşman filan degilim. her çuvalda çürük elma olur, onlar yüzünden elmadan vaz geçilir mi?

   kendime bir hoca bulmam lazım o kesin.
   bunların yaptıkları neyse işte, ben onu istemiyorum.
   boşadığı karısına nafaka ödememeyi normal sayan bir hukuk sistemi olmaz mesela. vb vb. .detaylamayayım, temel pürüzleri biliyorsun zaten.

   üstelik ben hem eşitlik hem adalet istiyorum.
   iflah olmam di mi? :)))

   Beğen

 6. ÖNYARGIYA HAYIR!

  Şeriat hakkı ile tatbik edilse idi bunların olacağına inanıyor musun cidden?
  Sendeki şeriat tanımı nedir?
  Cahiliye devrinde bu olayları mumla aratacak hadiseler yaşanıyordu.
  İslam ekolü olan Hz.Ömer kendi kızını diri diri gömmeye götürebilecek seviye ve yapıdaydı.
  Peki İslam’dan (bütünüyle şeriat) sonra neler oldu? bunları irdelemek, incelemek, öğrenmek lazım. Bu kadar ürkmeyin. Araştırın. Ben Ateizmi ya da satanizmi ayrıntılarına kadar öfkelenmeden (belki hayretle) inceleyebiliyorken senin İslam’a bu kadar uzak olman normal mi?
  Bu arada şeriat isteyip istememe hususunda net bir duruşum yok. Ama elimden geldiğince tatbik etmeye çalışırım.

  Liked by 1 kişi

  • Şeriat arapça “şartlar” demek.
   Bunlar şu an şeriat ya da şeriatın hakkıyla tatbiki olaylarından bağımsız olarak şu anda bire bir, gerçekten yaşanan şeyler. Belgeli olanlar bunlar. Bilinmeyen kimbilir neler var? Bazı erkekler bazı kadınlara hayat hakkı tanımama gücünü şeriata sığınarak kendilerinde görüyorlar. NEDEN? Nasıl bir hayalgücü bu??
   12 yaşında kızları imam nikahıyla evlendiriyorlar bu ülkede, dışarı bakmaya gerek yok. Şer’an caiz mi? Evet. Normal mi? HAYIR. Suç. Sapıklık. Ağır ceza alması gereken bir suç hem de.
   İslamdan önce şuydu islamdan sonra böyle oldu bilmem ne demeyelim. Neyini inceleyeceğiz şu kadar yüzyıl önce öyle olmuş da böyle olmuş da…Rivayet üste rivayet.
   21. Yüzyıldayız, insanlar sen ona baktığın sürece ekranını açık tutabilen telefon yapıp cebimize koydular, daha iyisini yapmakla meşguller hala şeriat da şeriat..
   Şeriat kanunları, hayatı kadınlar için körelten kanunlardır. Sen bunlar başına gelsin ister misin? Birileri “din adına” canını yaksa? Ve şikayet edemesen.

   Cahiliye devri cahiliye milleti arasında olduğu için, en vahim millet oldukları için geldi İslamiyet arabistana. Yalan mı? Niye Japonyada İzlandada bir cahiliye çağı olmadı?
   İmam hatip ortaokullara kadar inmişken yepisyeni bir cahiliye donemine itilmemiz konusunda ne düşünüyorsun hemşerim?? Niye kod yazamıyor bizim liseli gençlerimiz?
   İslam’a uzak olduğum fikri tamamen hüsnü kuruntunuz. Yok öyle birşey. Dinimi seviyorum.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s