Salacak Filizler

Filizler kofte’nin Tuzla’ daki orijinal mekanına en az oniki yıldır sık sık gideriz. Benzeri vardır ama eşi yoktur. Guzel sahili izleriz, deniz havası alırız. Tuzla çok dinlendirici gelir bize. Havasından midir bilmem..
Salacak’ taki yeni yerlerini duyduk ama yol düşmeden atlayıp gidecek kadar sikemperver degiliz. Kaldi ki alt tarafı köfte yani. Dememek, denemek lazimmis.
Mukemmel manzarada iyi yemek ve hızlı servis. En güzeli yıllardır umduğum bir uygulama… Vale bir uzaktan kumanda veriyor. Masadan kalkarken basıyorsunuz düğmeye, arabanızi kapıya çekiyorlar…
:D


Gerci niye vakeye bahsis verilir anlamiyorum.. Vale oldugu icin tercih ediyorum mekani. Mekan müşterisine otopark sağlamak durumunda.. Bir de valelerin işi bir türlü anlamamaları… Muhtelif valeli mekanlarda başıma gelenler:
Şikayet bir: yanaşır yanaşmaz kapıma yapışma! Inmeye hazır olmamı bekle. Müsait degilim kardeş… Kemerimi çözeyim, telefonu alayım, çantamı bulayım, belki saçıma başıma bir çeki düzen verceğim? Rujumu tazeleyeceğim….
şikayet iki: benim kapıdan sonra arka kapıyı niye açıyorsun? Oğlum kemeri çözdüğü gibi fırladı dışarı. Ben zor inmişim zaten, bir de arka kapı ardına kadar açık, önümü kesiyor.. Allahtan babasi arkadaki
arabadan indi de kaptı veledi.. Gerizekalı vale.
Sikayet uc:
Valenin işi aracın kapısını açıp sırıtarak beklemek değildir. Bahşişi kaçırmayalım diye sol kapıya yapışıp kalıyor herif. Gel sağ kapıyı aç, hanım binene kadar tut. Sonra yavaşça kapat ve aracın güvenlik içersinde mekândan çıkışına yardımcı ol. Manevra yaptır, trafiği kolla, gerekirse yol aç da mutlu mutlu gidelim..
Bahşişi istiyorsan anahtarı şoföre teslim ederken al. Aracı çalışır halde bırakmalarına sinir oluyorum.
Her neyse gene laf lafi açtı.konu daha fazla
dağılmadan; Filizler süper yer yapmışlar. Gidiniz.
Tuvaletler on numara, çocuk oyun alanı ve mescit var. Manzara zaten şahane ama iyi değerlendirmişler. Puset ya da tekerlekli sandalye için platform göremedim. Bebek için alt açma yeri de dikkatimi çekmedi, var mi bilmem… Ama her gün geç saatlere kadar kahvaltı veren bu restoran benim favorim oldu.

Reklam

2 Yorum

Filed under ben yazdım, gezen güzel olur, iştahlı işler, severim paylasirim

2 responses to “Salacak Filizler

  1. ♥ Demekki valelerle olan şikayetler konusunda yanlız değilmişim .: )

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s