Bilgi Edinme Başvuruma Cevap geldi

öncelikle, bir elim atelde, duzgun yazamıyorum kusura bakmayin. hayir yazmazsam catlamam belki ama tazeyken, unutmadan aktarmam lazim

kamu kurumlarindan vatandaş olarak her turlu bilgiyi isteme hakkina sahibiz. 7ben de bir vatandas olarak dernekler dairesi baskanligindan bilgi istedim.

bilgiyi isterken de her turlu bilgimi verdim,TC kimlik numaramdan telefon numarama kadar… yani kimin nesi oldugum belli.

icisleri’nden gelen cevap:

29.03.2011 tarihinde Dernekler Dairesi Başkanlığı birimine Bilgi Edinme Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz müracaatınızın cevabı aşağıdadır.

Özel hayatın gizliliği

MADDE 21. — Kişinin izin verdiği hâller saklı kalmak üzere, özel hayatın gizliliği kapsamında, açıklanması hâlinde kişinin sağlık bilgileri ile özel ve aile hayatına, şeref ve haysiyetine, meslekî ve ekonomik değerlerine haksız müdahale oluşturacak bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır.

Kamu yararının gerektirdiği hâllerde, kişisel bilgi veya belgeler, kurum ve kuruluşlar tarafından, ilgili kişiye en az yedi gün önceden haber verilerek yazılı rızası alınmak koşuluyla açıklanabilir.

 

İçişleri Bakanlığı
Dernekler Dairesi Başkanlığı

 

dusunun artik nasil bir bilgi ise istedigim, adamin sağlık bilgileri ile özel ve aile hayatına, şeref ve haysiyetine, meslekî ve ekonomik değerlerine haksız müdahale oluşturacakmış.

sordugum şey, bu dernek nedir ne degildir tarzı bir soruydu. aldim cevabi.

kendi işime bakayım ben. etliden sütlüden bana ne….

 

Reklam

Yorum bırakın

Filed under soruyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s