Taç reklamlari ne hazin bir para savurganlıgı (reklamveren için elbette)

"evimde mutluyum ben"
Kocayı işe salar salmaz, kolsuz elbise, topuklu ayakkabılarla şarkı türkü evin içinde dört dönen kadın beni çok sinirlendiriyor. bu kadar hayal mahsulu bir sey olamaz. Tac kime satacak bu kadar perdeyi, masa ortusunu, carsafi??? Evkadinlarina mi? Evkadininda bunlara verecek para mi var? ihtiyaç hasıl olursa, evin beyi ne kadarlık münasip gorurse o kadarlik nevresim takimi alinir. Muhtemelen ya pazardan ya da ihraç fazlası top top kumaş satan izbe dükkandan… ya bim’deki streç çarşaf  indiriminden yahut carrefour reyonundan…
Tac’ta para harcayacak kesim parayi kendisi kazanan iskadinidir. O kadin da bu reklama dudak bukuyor…
evinde mutluymus hanfendi.. "havlulari katlarim, bornozlari koklarim, ruhuma yer acarim" diyor…. deli manyak. sen ruhuna yer açmaya bak, nasil olacaksa bornozu kokainli vernelle mi yikadi nedir?
hem sonra biz iskadinlari bilmeyiz oyle havlu katlama filan. ipten alip burusturur top yapariz dolaba koymadan once.
"göremezsin rengini, yatak örtüm duvak gibi" demek
aman da aman. akşam yatarken kocan gelip hort diye sıyırıp yere atmayacak sanki o yatakörtünü. Senin gibi kadın kıyabilir mi bakalım dünya para verip aldığın yatak örtüsünün  heder edilmesine? Hayır, senin gündelik yatak örtün vardır, yorganın üzerine atıverirsin pikemsi şeyi, yeter. kabul günün filansa serersin o parlak beyaz, ya da çeyizindeki dantelli naneyi..
Bilmesek….
evkadini da evinde ancak işine gücüne bakar. çarşısıydı pazarıydı, yemek yetişti mi? hasta görümceye akşama gidilecek mi? altın gününe bu hafta gitmese mi? oğlan okuldan gelmeden iki dakika kuaföre kadar gitse de çalıya dönen kaş-bıyık işini mi görse?? kaygısı budur. ötesi değil.
Ha bu da, şehirli ev kadını, ona göre. Kasabalı, köylü evkadını hikayelerine hiç girmeyeyim, sinirim daha da bozulmasın.
Kadın dediğin altı ucu üç beş parça beze sevindirik olmaz. pırlanta set değil ya, bir takım çarşaf. Alır beş on yıl kullanırsın eni konu eskiyene kadar, onu da haftada bir yıkar asarsın, ancak konu komşu görür solmuş desenini. İyice gözden çıkardıysan, yerbezi-cam bezi olarak hizmet eder eski çarşaflar. Nedir ki?
Evimde ben de mutluyum. Nevresimimi Marks&Spencer’den aldım hem de…Ben sana bir şey diyor muyum oynak evkadını?

Sonuç: Zorlu holding nasıl düştün bu tuzağa? Kimse sevmiyor reklamını :( yazik harcadığın paraya…

Reklam

1 Yorum

Filed under Diğer

One response to “Taç reklamlari ne hazin bir para savurganlıgı (reklamveren için elbette)

  1. Sureyya

    süpersinnnnnnn yaaaaaaa. bu kadar gerçekçi olur bir insan ve gerçekleriyle mutlu :)) yalnız ipekciğim bu arda marks&spencer reklamı ne iş para mı verdiler hahahaha

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s