İnci’de gordum cok sastim. Gercek “Türk derisi” ayakkabılar

Bu "Türk derisi" lafi beni cok sarsti acikcasi. Toplama kamplarinda yahudilerin derilerini yuzup abajur yapmislar derlerdi, o geldi aklima. Ayakkabi dana derisinden olur, yilan derisinden olur, timsah derisinden olur da Türk derisi nasil olur?
Hem de Gerçek Türk Derisi.
Bunu kim bulmus? Deri Tanitim Grubu adli örgüt. 2008’de logo ile birlikte bu lafi da bulmus: Geniune Turkish Leather
aciklama su:
"Deri Tanıtım Grubu (DTG), bir yıldır üzerinde çalışılan Türk derisini dünyaya tanıtacak yeni logosunu buldu. Armani, CNBC gibi uluslararası kurum ve markaların logosunu tasarlayan Amerikalı marka danışmanı Ivan Chermayeff’e hazırlatılan logo, büyükbaş hayvanlara ait iskelet yapısının kaburga bölümünün açılımını tasvir ediyor. Kasım ayından itibaren yurtiçi ve yurtdışındaki Türk deri ürünleri üzerine etiketle sabitlenecek logo, "Genuine Turkish Leather" (Gerçek Türk derisi) ibaresinin yanında yer alacak.
Dünya deri sektöründe Türkiye’nin marka gücünü yaymaya çalışan DTG, yeni logoyu dün düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı. 35 ülkede tescili tamamlanma aşamasında olan logoyu ilk etapta aralarında Derimod, Desa ve İnci gibi bazı markalar yurtiçi ve yurtdışındaki 300’e yakın mağazasında kullanacak. Firmalar, logoyu sözleşme yaparak ve ürün başına belli bir ücret ödeyerek kullanabilecek. Logoyu hangi markaların kullanabileceği ise, DTG’nin oluşturduğu kriterlere göre belirlenecek. Logonun Türk deri ürünlerine uluslararası bir kimlik kazandıracağını kaydeden Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yeni logoyla Türk ürünlerinin üretiminden ambalajına kadar insan sağlığına hiçbir zarar vermediğini tüm dünyaya anlatacaklarını söyledi."
Logo da su:
 

 
Tanitim yapilmaya devam edilsin tabii de, mumkunse ingilizce kalsin tanitim. Türkce tercumesi insani son derece tiksindiriyor. İlla bire bir ceviri yapmayin, o meshur oval halka icindeki Türk Mali yazisini koyun biz anlariz.
 

 
Reklam

Yorum bırakın

Filed under Diğer

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s